image.png

Zrównoważony rozwój

Menu główne - poziom 2

W TFKable jesteśmy zaangażowani we wspieranie edukacji, promowanie zdrowego stylu życia oraz współpracę z lokalnymi społecznościami. Nasze działania i inicjatywy odzwierciedlają naszą troskę o zrównoważony rozwój, innowacje i odpowiedzialność społeczną.

 

Zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu.

Dokładamy starań, aby zapewnić zdrowe i bezpieczne środowisko pracy, eliminując ryzyko wypadków, i oferując dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Wspieramy oddolne inicjatywy naszych pracowników promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz prozdrowotne działania i nawyki.

Zapewnienie wszystkim dostępu do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie.

Podstawowa oferta produktowa TFK.Group jest działaniem na rzecz zwiększenia dostępności czystej energii. Dodatkowo, promujemy OZE poprzez edukację młodej kadry, współpracę z uniwersytetami i udział w konferencjach branżowych.

Budowanie stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego przemysłu oraz wspieranie innowacyjności.

Budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego kabli podmorskich oraz linii przesyłowych o wysokim napięciu do morskiej energetyki odnawialnej przyczynia się do zapewnienia powszechnego dostępu do czystej i bezpiecznej energii oraz promowania zrównoważonego rozwoju energetycznego. Szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe jakie podejmujemy oraz inwestycje w nowoczesne laboratoria, czynią nas pionierami innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii produkcji kabli.

Uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu.

Nasze kable i przewody ognioodporne spełniają restrykcyjne normy przeciwpożarowe i stosowane są do budowy bezpiecznych, odpornych i zrównoważonych budynków, osiedli i miast. Ognioodporne kable zwiększają odporność infrastruktury na pożary, co jest istotne dla bezpieczeństwa miejskich obszarów

Zapewnienie wzorców zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

W Zakładzie Recyklingu Bukowno odzyskujemy metale z kabli miedzianych i aluminiowych. Recykling tych metali redukuje zużycie surowców naturalnych, zmniejsza emisje gazów cieplarnianych związanych z wydobyciem i produkcją metali oraz ogranicza ilość odpadów. To wspiera zrównoważony obieg gospodarczy i redukcję wpływu na środowisko.

Podjęcie pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom.

Inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym zostały włączone do naszej strategii, planów i polityk. Podejmujemy wysiłki zmierzające do redukcji śladu węglowego organizacji i śladu węglowego produktów. Poprzez efektywne wykorzystanie surowców i zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii w wykorzystywanym miksie energetycznym dążymy do minimalizacji negatywnego wpływu na klimat.

Wsparcie edukacyjne i akademickie

Aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach dla studentów z lokalnych uczelni, wspierając młode talenty. Nasza współpraca z uczelniami technicznymi stwarza możliwość wymiany wiedzy, zapewniając, że przyszli profesjonaliści w branży energetycznej są dobrze przygotowani. Wspieramy także inicjatywy rekrutacyjne na Uniwersytecie w Bydgoszczy, AGH w Krakowie, Politechnice Gdańskiej oraz oferujemy programy stażowe i praktyki we współpracy z wiodącymi polskimi uczelniami technicznymi.

image.png

Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia

Zachęcamy do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez udział w różnych wydarzeniach sportowych, w tym w aktywnościach rowerowych i biegowych. Organizujemy i bierzemy udział w wydarzeniach takich jak zawody rowerowe i kajakowe, promując aktywny tryb życia wśród naszych pracowników i ich rodzin. Nasze wsparcie obejmuje także inicjatywy charytatywne, takie jak zbiórki funduszy na rzecz organizacji non-profit oraz promowanie świadomości na temat zdrowia.

image.png

Zaangażowanie społeczne i wsparcie dla lokalnych społeczności

Bierzemy aktywny udział w lokalnych inicjatywach, promując ekologiczne formy transportu. Organizujemy także konkursy „Mamo, tato, pracuj bezpiecznie”, aby promować bezpieczne praktyki pracy wśród rodziców. TFKable wspiera również rozwój lokalny na rzecz instytucji edukacyjnych oraz renowację zabytkowej infrastruktury. Poprzez nasz udział w wydarzeniach takich jak Światowy Tydzień Jakości oraz organizowanie wizyt studenckich, podkreślamy nasze zaangażowanie w ciągłe doskonalenie, współpracę regionalną i innowacje w sektorze energetycznym.

image.png

Zdrowie i Bezpieczeństwo pracowników

W TFKable tworzymy środowisko pracy oparte na szacunku, etyce i inkluzyjności. Wierzymy, że aby produkować wyroby najwyższej jakości, kluczowe jest codzienne dbanie o zaangażowanie pracowników oraz utrzymywanie dobrych relacji, zapewniając jednocześnie przyjazne i bezpieczne warunki pracy.

W zakładzie  Bydgoszcz wdrożyliśmy system HSES (zdrowie, bezpieczeństwo, środowisko, społeczeństwo), zgodny z normami ISO 14001 i OHSAS 18001.
Programy THINK QUALITY i THINK SAFETY, które zostały wdrożone w Bydgoszczy, w Krakowie i Myślenicach, obejmują również kwestie związane z bezpieczeństwem pracy. Ich szeroki zakres wspiera nieustanne doskonalenie organizacji i budowanie kultury troski o jakość, bezpieczeństwo oraz eliminowanie odpadów. Korzystamy z wielu narzędzi i metodologii, a kluczem do sukcesu jest zapewnienie przestrzeni dla pracowników, aby mieli realną możliwość wniesienia swoich pomysłów w obszarze swojej pracy i kompetencji.

Staże w TFKable traktujemy jako okazję do wzajemnego poznania – stażyści zapoznają się z naszą firmą, a my możemy ocenić ich potencjał kompetencyjny. Nasze doświadczenie pokazuje, że każdego roku co najmniej jeden stażysta zostaje z nami na stałe – wielu z naszych specjalistów-inżynierów rozpoczęło swoją karierę zawodową w TFKable.

W 2022 roku TFKable dumnie otrzymało nagrodę „Best in Safety” od Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, co stanowi silny, zintegrowany wskaźnik efektywności procesów zarządzania zdrowiem i bezpieczeństwem pracy w TFKable.

 

Wyszukiwarka dop

Unia Europejska

Kontakt